eng eng

Mit jelent az Emberkereskedelem ellen küzdeni? 

header

 

Az emberkereskedelem nemzetközi probléma, ezért nemzetközi megközelítést igényel.

Az Üdvhadsereg hosszú távon kötelezte el magát, nyilvános és rejtett emberkereskedelem elleni küzdelemben. Felhasználva nemzetközi hálózatát, ezáltal természetes kapcsolatát a 132 ország minisztériumaival, amelyekben dolgozik, aktív szerepet tölt be, - a kiinduló, tranzit és célországokban egyaránt- a küzdelemben, amely a modern rabszolgaság és kizsákmányolás ellen harcol és tevékenységével segíti az áldozatokat és integrációjukat.

Ezért nemzetköziségét felhasználva a 2013 októberében Budapesten tartott konferenciáján megalakította az Anti Human Trafficking (Emberkereskedelem Ellen küzdő) hálózatát. Több éves előkészítés és kapcsolatépítés után 2016-ban hazánkban is elindult az operatív munka. 

Ráháb program küldetése – az ember elértéktelenedése ellen küzdeni

Az ember, mint egyén egyre kevesebbet számít. Önös érdekek és a gazdasági siker fontosabb, mint a többi emberrel, a kiszolgáltatott nőkkel, gyermekekkel, férfiakkal, vagyis embertársainkkal való kapcsolat, az irántuk érzett felelősség. A Ráháb-szolgálattal az Üdvhadsereg szerte a világon ez ellen az elértéktelenedés ellen küzd. Üdvhadseregként ezeket az embereket képviseljük, és problémáik megoldásáért harcolunk. Motivációnk Isten szeretetéből fakad. Nyitottak vagyunk minden embert iránt, függetlenül élethelyzetétől vagy meggyőződésétől. Azokat az embertársainkat, akiknek pillanatnyilag van szüksége a segítségünkre, tevékenységünk középpontjába állítjuk. Munkánk során a biblikus igazságokra támaszkodunk, amelyek arra tanítanak, hogy min-den ember egyenértékű és értékes (Biblia – 139. Zsoltár). Ezért nem fogadhatjuk el a többi ember kihasználását és elértéktelenítését (Biblia – Márk 12, 30-31). Jézus Krisztus példáját követjük a Ráháb-program munkája során, abban, ahogyan ő elfogadta az embert, és ahogyan törődött másokkal, példaképet találunk, amely vezet bennünket a Ráháb munka során. A bibliai értékek útmutatást adnak abban, hogyan kell az értékvesztett, kihasznált embereket elfogadni és támogatni, hogy új, értékesebb életet kezdjenek. 

A gondozás folyamatán keresztül arra törekszünk, hogy az áldozatok szabadsága és méltósága helyreálljon. Munkánkkal arra törekszünk, határainkon belül és kívül egyaránt, hogy megállítsuk az emberkereskedelmet, védelmet és integrációs lehetőséget biztosítva az érintettek számára, visszaadva ezzel a reményt és az emberi méltóságot számukra.

Ráháb program 

Mi a Ráháb?

Utcai megkereső szolgálat Budapest türelmi zónáin belül. A Ráháb munkatársai menetrendszerűen meghatározott időpontokban végzik a terepmunkát, rendelkezésre állnak, kapcsolatot tartanak bármely segítségkérővel, függetlenül társadalmi, szociális vagy ideológiai hátterétől.

 

Ráháb céljai: Egy új életvalóság egyéni kialakítása.

04

A Ráháb törekszik bemutatni a Jézus által megvalósítható teljes életet.

A 2017-ben létrejött  Ráháb  „mobil egység”, a szolgálata során, önkéntesek bevonásával rendszeresen jelen van az utcán. Az utcai megkereső szolgálat felkeresi Budapest türelmi zónáin belül a hölgyeket, lányokat. 

A szolgálat célja jelen és elérhető lenni, hidat, bizalmat építeni a hölgyek, lányok  felé. 

 A rendszeres utcai találkozásokon keresztül, az információnyújtás mellett, a szolgálat főbb célja az, hogy kapcsolódjon a hölgyek szükségleteihez és ezen keresztül és kínáljon fel segítséget számukra. Preventív célú, egészségmegőrző tanácsadást, lelki gondozást, ártalomcsökkentő csomagot biztosítunk a hölgyeknek, illetve azt tudatosítjuk az érinettekben, hogy ha baj történik velük és menekülésre kényszerülnek tudják, hogy hova fordulhatnak, kit hívhatnak és hol találhatnak menedéket. 

 

 

Ráháb szó és logó jelentése 

rahab 02

Ráháb szó valójában egy név = egy asszony neve, aki Jerikóban élő parázna nő volt, a háza Jerikó városának falán volt. A város elfoglalására készülő Józsué két kémet küldött oda, akiket Ráháb elrejtett, és az üldözőket hamis nyomra terelte, majd házának ablakán át leengedve kimenekítette őket a városból. Azért tette, mert tudta, hogy: miként vezette Isten Izráelt, és hogy kezükbe fogja adni Jerikót is. Cserébe azt kérte, kíméljék meg életét a város elfoglalásakor. Ez meg is történt, Ráháb pedig Izráel népéhez csatlakozott. A hit egyik példaképe, aki cselekedetből való megigazulás példájává vált. (Biblia: Józsué 2 fejezet)

 

A Ráháb logójában a stilizáltan ábrázolt kör egy tükör, amely az érintett önképét tükrözi vissza. Aki magát szépnek látja, értékesnek és egyenértékűnek érzi magát. Itt nem csupán az ember külső képéről van szó, hanem az érzelmi és lelki állapotáról is.  

A kereszt jelképe a tükör alatt a Jézus Krisztusban levő megváltoztató erőre emlékeztet minket, amely az önmagunkról alkotott képet és egyéni életünket is képes korrigálni. Így a kereszt, mint a Jézus Krisztusba vetett hit jele megváltoztató híddá válik egy új, értékesebb élet felé (Biblia – 2. Korinthus 5, 17 – 19).

 

Mit tegyek,ha segítségre van szükségem? 

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Telefonon +36 20 263 0270 , emailben: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

Mit tegyek ha látom,hogy segítségre van szüksége valakinek?

 

Akut problémához, amelyhez azonnali intézkedésre van szükség és baj esetén hívja a :

Rendőrség 112 számát vagy a 

06 80-205 520, az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) telefon számát

(http://bantalmazas.hu/

 

Kihez forduljak, ha segíteni szeretnék? 

Legyen önkéntesünk!

01A Ráháb csapata örömmel várja azokat az önkénteseket, akik készek jelentkezni a segítő munkára. Keresünk 25 évesnél idősebb, aktív, újjászületett keresztyéneket. Keresünk imatámogatókat, jogosítvánnyal rendelkezőket, logisztikában jártas személyeket, valamint szociális szakembereket vagy orvosi, egészségügyi ismeretekkel rendelkező nőket.

Alapfeltétel a jelentkező testi és lelki egészsége, a teljes titoktartás, a készenlét vállalása és tapasztalat az eltérő világnézettel rendelkezőkkel való foglalkozásban. Nem követelmény, de előny a munka során a Biblia alapos ismerete, a személyes evangelizáció alapjainak tudása. A munkánk célja az irgalmas, tevékeny Jézus által áthatott részvét közvetítése és az embertársunknak szóló őszinte segítőkészség. 

Nagyon fontos számunka a motiváció, nem adunk teret a szenzáció iránti kíváncsiságnak és nem biztosítunk kutatási területet. 

Csapattag felvételének menete

Kapcsolatfelvétel motivációs levélben az alábbi e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Hogyan tudom támogatni munkájukat? 

Gyakorlatban: pénzadománnyal, tisztasági csomaggal, önkéntes munkával

Lelkileg: imatámogatással

 

Együttműködő partnereink: 

rahab udvhadsereg rahab

 

Küldetés

Ráháb program – az ember elértéktelenedése ellen küzd

Az ember, mint egyén egyre kevesebbet számít. Önös érdekek és a gazdasági siker fontosabb, mint a többi emberrel, a kiszolgáltatott nőkkel, gyermekekkel, férfiakkal, vagyis embertársainkkal való kapcsolat, az irántuk érzett felelősség. 

A Ráháb-szolgálattal az Üdvhadsereg szerte a világon ez ellen az elértéktelenedés ellen küzd. Üdvhadseregként ezeket az embereket képviseljük, és problémáik megoldásáért harcolunk. 

Motivációnk Isten szeretetéből fakad. Nyitottak vagyunk minden embert iránt, függetlenül élethelyzetétől vagy meggyőződésétől.

Azokat az embertársainkat, akiknek pillanatnyilag van szüksége a segítségünkre, tevékenységünk középpontjába állítjuk. Munkánk során a biblikus igazságokra támaszkodunk, amelyek arra tanítanak, hogy min-den ember egyenértékű és értékes (Biblia – 139. Zsoltár). 

Ezért nem fogadhatjuk el a többi ember kihasználását és elértéktelenítését (Biblia – Márk 12, 30-31). 

Jézus Krisztus példáját követjük a Ráháb-program munkája során, abban, ahogyan ő elfogadta az embert, és ahogyan törődött másokkal, példaképet találunk, amely vezet bennünket a Ráháb munka során. A bibliai értékek útmutatást adnak abban, hogyan kell az értékvesztett, kihasznált embereket elfogadni és támogatni, hogy új, értékesebb életet kezdjenek.